حضور اولین روحانی شیعه در تلویزیون کره

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مهدی منصوری‌خواه، مدیر دوره زبان کره ای موسسه زبان و فرهنگ شناسی جامعه المصطفی روز گذشته (یکشنبه ۳/۱۱/۹۵) با حضور در ضبط مستندی به عنوان اولین روحانی شیعه وارد تلویزیون کره شد.

این مستند که به کارگردانی Jaeoh Yi  با موضوع ایران و اسلام در حال ضبط و تدوین است در ماه آوریل سال جاری میلادی از شبکه KBS  کره پخش خواهد شد.

تهیه کنندگان این مستند در هفته های گذشته با ارسال دعوتنامه  از این استاد حوزه برای حضور در این مستند دعوت بعمل آورده و خواهان حضور در این برنامه و ارایه توضیحاتی در مورد اسلام و شیعه شدند.

در این مصاحبه که حدود یک ساعت به طول انجامید سوالات متعددی در زمینه های مختلف مطرح گردید. تفاوت شیعه و سنی، فلسفه حجاب و جایگاه زن در اسلام، نظر اسلام در مورد اقتصاد و راهکارهای اقتصادی قرآن، برنامه اسلام برای ایران مدرن و…  از سوالات طرح شده در این مصاحبه بود . در انتها نیز نظر این پژوهشگر ادیان راجع به صحبت های اخیر دونالد ترامپ مبنی بر اعمال محدودیت برای ورود مسلمانان به خاک امریکا را پرسیدند که وی به تمامی سوالات با توجه به فرهنگ و سنن کره پاسخ هایی ارائه کرد و در انتها  مردم و ببیندگان این برنامه را برای حضور در ایران و شرکت در دوره های آشنایی با اسلام و شیعه دعوت کرد.

 

لینک خبر در خبرگزاری فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *